"תמיד יש מוזיקה בין העצים שבחצר, אבל הלבבות שלנו צריכים להיות שקטים כדי לשמוע אותה".

מיני אמוניר
 
כשאנחנו חושבים על שקט, עשויות להיות לכך ואריאציות לא מעטות.
שקט במובן של דומייה, תוך המצאות במקום בו לא נשמע אף לא צליל אחד, או לחילופין המצאות במקום רועש בו הכמיהה לקצת שקט, היא בלתי נמנעת לאחדים מאתנו.
 
השימוש במונח "שקט" לתיאור מצב נפשי מתייחס למעשה למצבים של רוגע ושלווה, בניגוד למצבים בהם אנו מרגישים לחץ וחרדה. שקט רגשי מקושר לרווחתו הנפשית של האדם. כשמדובר במערכות יחסים, לעיתים נחשוב על "השקט שלפני הסערה", לפיו אנו מצפים כי לאור השתיקה הממושכת, יתכן ותגיע תגובה או התנהגות סוערת, שיש בה כדי להפר את הדממה.
 
ערכות הקלפים מבית היוצר של turn point , מסייעות לנו להבין הרבה יותר על משמעות השקט בחיים שלנו.
  • שקט הוא לעיתים עניין של בחירה, בו אנו מחליטים לקחת לעצמנו את הזמן, כדי להתבונן סביב ביסודיות, מבלי להביע דעה או לנקוט בעמדה כלשהיא.
  • שקט הוא לא בהכרח מביך. אפשר לתפוס את המצב בו אנחנו בוחרים להיות בשקט, כפסק זמן מתוך בחירה לגיטימית. לא תמיד יש צורך להפר אותו. גם כשנמצאים בחברה או במהלך שיחה.
  • שקט עשוי לחבר אותנו למצבים רגשיים שונים בחיינו - "מתי אמרו לי לשתוק ואיך הרגשתי?", "מתי רציתי לשתוק ולא הצלחתי?", "מהם המחירים ששילמתי כשהחלטתי לא לשתוק ומתי זה קרה?"
  • שקט עלול להיות משתק - מתי? על ידי מי? באילו מצבים?
  • שקט פנימי עשוי לקדם אותנו לקראת תהליכי שינוי - הוא מקרין על ההתנהגות שלנו, על אופי התגובות במצבים מסוימים, על מצב הרוח.
  • השקט - כמוטיב משמעותי יותר או פחות בחיים שלנו. - מתי אנחנו בוחרים להתערב ולהביע דעה? מתי אנחנו בוחרים לשתוק? האם השקט בחיים האישיים שלנו דומה לשקט במקום העבודה שלנו? עם המשפחה? החברים? מתי אנחנו אומרים את כל אשר על ליבנו ומתי לא? מתי נח לנו עם הדממה ובאילו מצבים זה מקשה עלינו?
 
אפשר ללמוד כל כך הרבה גם מהשקט. מהיכולת לבחור ללא מלל, ללא הסבר וללא תגובה של אחר לבחירה. לא לדבר, ממקום של רצון לחוש שלווה פנימית ללא סערות ומילים הרות גורל. אפשר באמצעות הקלפים, להתבונן ולהבין את השקט הפנימי והחיצוני שלנו יותר.
הם שקטים כל כך אבל אומרים המון. השקט עליו אני מדברת הוא שפה. שפה שלנו בה אנחנו הדוברים והמקשיבים, החושבים, המחליטים והמבצעים.
שקט מאפשר התבוננות בקלף, חיבור אליו, קבלת מסרים ותובנות ויציאה לדרך אחרת, שונה, חדשה.