הרגש יכול להיות רגיש בהרבה מיכולתו של השכל להיות הגיוני"."

ויקטור פרנקל 
(מתוך הספר "האל הלא מודע - פסיכותרפיה ודת)
 
כולנו חווים מצבים נפשיים ורגשיים במהלך היומיום שלנו, הגורמים לנו להביא לידי ביטוי סובייקטיבי את מה שאנחנו מרגישים ברגע נתון.
לגוף שלנו שפה משלו, העשויה להיות מובנת לנו בדרך מסוימת ולמי שצופה או מצוי באינטראקציה כלשהיא אתנו, בדרך אחרת.
 
הבעת רגש מכילה בתוכה "עבר והווה" המלווים אותנו לאורך חיינו - דפוסי מחשבה, התנהגויות, חוויות שנצרבו בזיכרון שלנו, תרבות, מצב נפשי, סוג אישיות ועוד.
לעיתים נחוש במספר רגשות בו זמנית. רגשות אלו יכולים להיות דומים בהווייתם ואף מנוגדים.
 
 קלפי האימון מבית  turn point ורגשות, הידעתם?
 
  • מתן ביטוי לרגשות על ידי עבודה עם קלפים טיפוליים בעת תהליך אימוני עשוי לחדד ולמקד דילמות, מצבים, קשיים, אזורי נוחות, חוזקות וחולשות - כאשר הבנה עמוקה שלהם ועבודה איתם ועליהם, היא שלב נוסף בדרך ליצירת שינויי במעגלי החיים של המתאמן.
  • מותר ולגיטימי להרגיש "גם וגם" - עצב ושמחה, כעס ורוגע, סיפוק ואכזבה. העבודה לצד ביטוי מספר רגשות במקביל, עוזרת לנו להבין יותר מה מקומו של כל רגש בחיים שלנו. האם הוא תוקע אותנו? מוביל אותנו הלאה? מדוע מופיעים שני רגשות הפוכים בו זמנית? מהי הסיבה?
  • רגש הוא מצב משתנה - הוא תלוי סיטואציה, מקום ומצב נפשי - אם נדע לזהות אותו, נוכל להזמין אותו כשקשה לנו, להתמודד אתו כשהוא לא רצוי, להפוך אותו לנעים ונח יותר עבורנו. זה עניין של תרגול ובחירה.
  • אנו מרגישים באופן מסוים במצבים משתנים, כאשר התהליך האימוני באמצעות הקלפים מלמד אותנו לתת כבוד ומקום לרגשות שלנו. "הם לא במקרה צצים ועולים". יש בהם כדי ללמד אותנו על עצמנו, הרבה מאד.
  • ביטוי רגשות הוא פעולה עמוקה, לעיתים לא מודעת, המשקפת את ההרגשה שלנו במצב נתון. אין צורך להיבהל מרגשות המביעים כעס, תסכול, פחד, אכזבה - הם מאותתים לנו בדיוק מהו השלב הבא שעלינו לעשות כדי להרגיש טוב ושלם יותר עם עצמנו.
  • רגש זו הבעה הכרוכה בעוצמה רבה, אומץ ואמת סובייקטיבית - הבנה והכלה שלנו את הרגשות הצצים ועולים כל הזמן, היא מתנה. היא מצמיחה ומקדמת ומשפיעה על מערכות היחסים שלנו עם עצמנו ועם הסביבה.
  • רגשות מודחקים שאינם באים לידי ביטוי, סופם להתפרץ. מומלץ לא לשמור אותם ב"בטן", אלא להביע, לשתף, להכיל ולהבין אותם.

תהליך אימוני באמצעות הקלפים מבית   turn point הוא חוויה מסוג אחר.
בקלף המצורף מאוירת אישה המעיפה דפים. ניתן לראות בו התפרצות של שמחה, או תסכול. הכל נכון והכל אפשרי, זה דרכו הייחודית של קלף השלכתי ללא מלל מכוון.
שילוב העבודה עם הקלפים בתהליך של אימון מסייע למאמן ולמתאמן להתקדם בתהליך, להבין יותר ולהביע ישירות את כל סוגי הרגשות שהקלף מעורר תוך כדי הסתכלות שונה בכל פעם מחדש. זה יוצר שיח, מקל, מביא לפתיחות וסולל את הנתיב לעבר העמקת המודעות ובחירת הדרך לביצוע השנוי המיוחל.